II Rajd Międzychodzkiego Żaka

W dniu 18.05.2024r. odbył się II Rajd Międzychodzkiego Żaka, zorganizowany przez Samorząd Studentów pod hasłem: „Piękna nasza Kraina Stu Jezior”. W rajdzie wzięły udział sekcje naszego UTW. Tematem przewodnim było odgadnięcie imienia i nazwiska znanych Międzychodzian oraz wiedza o Międzychodzie oraz znajomość przyrody naszego regionu. Grupy studentów wyruszyły pieszo wg harmonogramu z biura UTW przy CAK i na podstawie wierszowanych wskazówek ułożonych przez kol. Krystynę Bałdys udały się do pierwszej bazy – dębu na Placu Kościuszki. Tam czekały na nie Bazowe – kol. Barbara Agaciak  i kol.  Halina Woźna oraz kolorowe mapy Międzychodu, udostępnione przez kierownika ds. promocji p. Tadeusza Wienke. Studenci wykonywali 3 zadania. Pierwsze zadanie polegało na odgadnięciu imienia i nazwiska Międzychodzianina lub Międzychodzianki. Drugie zadanie wymagało znajomości przyrody naszych okolic, a trzecim zadaniem był labirynt o tematyce przyrodniczej. Kolejna Baza znajdowała się przy Laufpompie. Tam pod opieką kol. Aldony Woźnej studenci wykonywali 3 zadania: wiedza o Międzychodzianach, znanych miejscach w Międzychodzie oraz rozwiązanie rebusów obrazkowych związanych z przyrodą. Trzecia Baza znajdowała się na rynku przy Rybaku. Tam pod okiem Bazowej kol. Alicji Prokopczuk studenci przypominali sobie imię nazwisko Międzychodzianina, działań naszego UTW oraz wyszukiwali nazwisk polskich literatów. W Bazie czwartej nad jeziorem przy placu zabaw pod opieką kol. Leszka Staszaka studenci ponownie zgadywali imię i nazwisko Międzychodzianina, uzupełniali słowa brakującego w przysłowiach o faunie i florze oraz rzucali woreczkami do kół. Ostania Baza znajdowała się w Parku Tietza przy muszli koncertowej, tam czuwała kol. Irena Wapniarz. Zadanie pierwsze – imię i nazwisko Międzychodzianina, drugie – łamigłówka matematyczna, a trzecie gra zręcznościowa – rzut do celu kółkami na paliki.

Ostatnim punktem była „Harcówka”, udostępniona naszym studentom przez dyrekcję Szkoły Podstawowej Nr 2 w Międzychodzie. Tam spotkały się wszystkie sekcje i to był czas na wypoczynek i relaks. Studenci raczyli się herbatą, kawą i drożdżówką, gawędzili  i omawiali wyniki swoich zmagań intelektualnych. Potem kol. Sławomir Paś zadbał o grillowanie smacznych kiełbasek. Nie zabrakło oczywiście muzyki, niezawodny Olek Matiashuk umilał nam czas. Niektórzy seniorzy mimo zmęczenia bawili się przy muzyce.

Powołana Komisja wyłoniła zwycięzców Rajdu. Wszyscy świetnie poradzili sobie z zadaniami. Kol. Małgorzata A. Koszyca przygotowała dyplomy. Pierwsze miejsce i tytuł „Najlepszy Żak II Rajdu Międzychodzkiego Żaka 2024”  zdobyła sekcja języka angielskiego, II miejsce – sekcja kulinarna, a III miejsce zdobyła sekcja „Złota Rączka”. Zwycięzcom wręczono dyplomy oraz materiały promocyjne o Międzychodzie, ufundowane przez kierownika ds. promocji p. Tadeusza Wienke.

Bez udziału studentów i osób spoza UTW nie byłaby możliwa realizacja rajdu. Dziękujemy p. Tadeuszowi Wienke za materiały promocyjne o Międzychodzie, dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 2 za udostępnienie „Harcówki” a p. Agnieszce za pomoc w organizacji. Wszystkim Bazowym dziękujemy za zaangażowanie, p. Sławkowi Paś za grillowanie, Panu Olkowi Matyashuk za muzykę, koleżankom  Krystynie Bałdys, Mirosławie Sekuterskiej, Irenie Wachowiak i Iwonie Klapczyńskiej za ułożenie zestawów pytań oraz grupie organizacyjnej – prezes Marii Furchert, Małgorzacie A. Koszycy, Irenie Wapniarz, Henrykowi Zajchowskiemu, Krystynie Bałdys, Mirosławie Sekuterskiej oraz Annie Wójcik. Serdeczne podziękowanie dla inicjatorki I Rajdu Międzychodzkiego Żaka, kol. Grażyny Kryger za konsultacje w sprawie scenariusza rajdu.

Do zobaczenia za rok w kolejnym Rajdzie Międzychodzkiego Żaka.

Przypominamy studentom, że dnia 06.06.2024r. odbędzie się spotkanie rekreacyjno-sportowe na Łowisku Sazan. Zapraszamy serdecznie do udziału!

Możesz również polubić…