Inauguracja Roku Akademickiego 2017/2018

DSCF0074-002 5 października 2017 r Uniwersytet Trzeciego Wieku w Międzychodzie uroczystym Gaudeamus Igitur rozpoczął Inaugurację kolejnego już dwunastego Roku Akademickiego. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.: wicestarosta Jędrzej Schubert przewodniczący Rady Miasta Stefan Niedziółka. Prezes Maria Furchert, przedstawiła plan działania uniwersytetu na nowy rok akademicki. Wspomniała DSCF9963-004także Honorowego Rektora UTW dra Włodzimierza Łęckiego (który tym razem nie mógł być obecny na inauguracji), a który obchodził 23 września br. swoje 80. urodziny. Z tej okazji Zarząd UTW w osobach Pani prezes i wiceprezesa Lecha Staszaka odwiedzili Pana Rektora, składając mu serdeczne życzenia uzupełnione wierszem jemu dedykowanym a napisanym przez naszego studenta Radosława Pietrzaka.
Życzenia studentom składali goście. Wicestarosta Jędrzej Schubert skierował parę słów do słuchaczy gratulując pomysłu na życie i przytaczając słowa Galileusza – tak naprawdę człowieka nie można już niczego nauczyć ale można mu pomóc odnaleźć mądrość, która znajduje się w nim samym. Głos zabrał także DSCF9967-005przewodniczący Rady Miasta Stefan Niedziółka, który przekazał życzenia od RadyDSCF9987-008 Miasta i nieobecnego Burmistrza Krzysztofa Wolnego.
Kontynuując, przewodniczący Niedziółka wspomniał o oficjalnej wizycie delegacji z Ostricourt we Francji (partnerskiego miasta Międzychodu), która goszcząc w Międzychodzie, miała możliwość obejrzenia występu grupy scenicznej FENIKS z programem Impresje nie tylko paryskie. Goście byli pod dużym wrażeniem występu a szczególnie pani, która wywołała furorę (Mariola Dera) wykonując piosenkę Edith Piaff w języku francuskim.
DSCN0015-009Po wystąpieniu gości wręczono indeksy 12 studentom, którzy złożyli ślubowanie.przyslowia_madroscia_narodow_literniczy_2-014
Prezes Maria Furchert złożyła podziękowania przedstawicielce Nadleśnictwa za współpracę i przede wszystkim za pomoc.
Gaude Mater Polonia była ostatnim punktem pierwszej części spotkania.
Inauguracyjny wykład pt. „Przysłowia mądrością narodów”, wygłosiła mgr Małgorzata Dryjska Łożyńska
Uroczystość zakończyła inscenizacja wiersza Radosława Pietrzaka „Przeminęło z wiatrem”, przyjęta ciepło przez zgromadzonych studentów i gości. Podsumowaniem wieczoru były rozmowy zaproszonych gości i gospodarzy przy kawie i niezawodnym ciastku.

DSCN9975-011

DSCF9983-007