„Safari w obiektywie turysty”

saf1Doktor Jarosław Styperek, wykładowca Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, geograf z wykształcenia i zamiłowania,saf2 który w doskonały sposób łączy życie zawodowe z pasją podróżowania i fotografowania. Zebrane materiały oraz doświadczenia ze swoich wyjazdów wykorzystuje przygotowując wykłady o tematyce turystycznej, wystawy fotograficzne oraz reportaże turystyczne.
„Safari w obiektywie turysty” to reportaż z fotograficznego safari po Afryce Wschodniej, którą to podróż odbył prelegent do Kenii oraz Tanzanii i dzięki temu w bardzo atrakcyjny sposób przedstawił słuchaczom wrażenia z tej egzotycznej eskapady. Wyprawa trwała dwa tygodnie i prowadziła w Kenii: przez Nairobi, Rezerwat Masai Mara, Park Narodowy jeziora Nakuru, wodospad Thomsona, Równik, Park Narodowy Amboseli, w Tanzanii: miasto Arusha, Park Narodowy Jeziora Manyara, Park Narodowy Krater Ngorongoro, Park Narodowy Serengeti.
Przemierzanie najsłynniejszych parków narodowych i rezerwatów w Kenii i Tanzanii w grupie znajomych, samochodem z otwieranym dachem z kierowcą, kucharzem i obserwacja tysięcy dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku, było zdaniem wykładowcy, wyjątkowym doświadczeniem. Całość wykładu zilustrowana była ciekawymi zdjęciami, a także filmem z tej jakże interesującej wyprawy.