Wycieczka do Szczecina

Liczna grupa studentów UTW uczestniczyła w jednodniowej wycieczce do Szczecina. Zwiedzanie było intensywne i bardzo ciekawe, a to dzięki przewodnikowi pasjonatowi Przemysławowi Jaskule, zresztą naszemu krajanowi. Dobrze opracowane trasy zwiedzania poprowadziły nas przez najważniejsze miejsca Szczecina. Nie zabrakło także ponadgodzinnego rejsu po porcie i stoczni Szczecińskiej. Pogoda była wyjątkowa, więc przyjemnie się spacerowało, słuchając ciekawych opowieści naszego cicerone. Wycieczka zawierała tyle ciekawych miejsc i opowieści, że może tylko wymienię niektóre miejsca, które zwiedziliśmy pieszo a także, te,  które widzieliśmy z okien autobusu jako, że Szczecin to bardzo rozległe miasto.
– Plac Bramy Portowej (Brama Portowa),
– Plac Zwycięstwa (Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół św. Jana Chrzciciela – kopia całunu Turyńskiego [w gablocie],
– Plac Tobrucki (Nowy Ratusz),
– Nabrzeże Kapitańskie i rejs statkiem po porcie i stoczni,
– Wały Chrobrego – Muzeum Narodowe,
– Jasne Błonia, Park Kasprowicza, Ogród Różany,
– Aleja Wojska Polskiego, ul. Szafera, ul. Taczaka, ul. Ku Słońcu, Cmentarz Centralny,
– Zamek Książąt Pomorskich, Plac Orła Białego.
Ponieważ naglił czas, bo kierowca autobusu, musiał być w Międzychodzie o określonej godzinie, tylko z pewnej odległości zobaczyliśmy jeszcze zarys Filharmonii Szczecińskiej im. Mieczysława Karłowicza.
Żegnając naszego wyjątkowego przewodnika życzyliśmy sobie i Jemu kolejnego turystycznego spotkania w Szczecinie.