Komunikat

„Wychodząc do Państwa z pomocą stworzyliśmy na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu pomoc wolontariuszy.

Studenci Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu pod merytoryczną opieką nauczycieli akademickich z Pracowni Geriatrii Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej (prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis i dr Agnieszka Neumann-Podczaska) realizują działania w ramach Internetowo-Telefonicznego Punktu Konsultacyjnego (itPK) Studenci medycyny i farmacji – Seniorom.

Działania te dedykowane są osobom po 60 roku życia. W dobie aktualnej pandemii COVID-19, to właśnie seniorzy są grupą szczególnie narażoną na ciężki przebieg choroby. Tym samym potrzebne są posunięcia ułatwiające tym osobom pozostanie w domu.

Zachęcając więc osoby starsze do niewychodzenia z domu oferujemy możliwość zadawania pytań dotyczących stosowanego leczenia, w tym bezpieczeństwa samodzielnego dołączania leków bez recepty i suplementów diety.

Odpowiedzi udzielać będą wspólnie studenci kierunku lekarskiego i farmacji za pośrednictwem komunikatorów internetowych lub telefonu.

Rejestracja prowadzona jest codziennie w godzinach 9:00-12:00 pod numerem 61 8738327 przez Sekretariat Katedry i Kliniki Medycyny Paliatywnej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Prosimy o udostępnianie tego posta, aby dotarł on do jak największej liczby osób starszych mających pytania związane z lekami i/lub stosowanym u nich leczeniem.

Jeżeli ktoś z Państwa chciałby skorzystać z naszej pomocy serdecznie zapraszamy.”

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *