Delegacja seniorów w Seelow

Z okazji 29. Brandenburskiego Tygodnia Seniora w mieście partnerskim Seelow przysłano zaproszenie dla przedstawicieli Rady Seniorów z naszego miasta i gminy na 28. Miejski Festiwal Seniorów w dniu 15.06.2023r. do Centrum Kultury w Seelow.

Delegacja klubów seniora i Stowarzyszenia UTW oraz Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w składzie Maria Furchert, Ewa Pawlak i Iwona Klapczyńska wzięły udział w tym kulturalnym wydarzeniu. Na spotkaniu obecny był v-ce burmistrz miasta Seelow – Robert Nitz, który powitał wszystkich zebranych. Program kulturalny obejmował występ dzieci z przedszkola oraz duetu „Das Flotte Duo – Simone & Holger”. Sala wypełniona była seniorami. Przy muzyce i poczęstunku miło mijał czas, a nie brakło również chętnych do tańca. Znaleźliśmy także czas na rozmowę o działaniach naszych klubów seniora i UTW z przewodniczącą rady doradczej seniorów Panią Sylvią Apelt i przedstawicielami klubów seniora i domów opieki dziennej i całorocznej. Podzieliliśmy się doświadczeniami, a także wyraziliśmy zamiar realizacji wspólnych projektów.

Możesz również polubić…