Spotkanie w ŚDS w Międzychodzie

W minionym roku akademickim nawiązaliśmy współpracę ze Środowiskowym Domem Samopomocy w Międzychodzie. Nasze studentki z sekcji „Złota Rączka” uczestniczyły w comiesięcznych wspólnych  warsztatach rękodzielniczych. Spotkaliśmy się z życzliwością i serdecznością i miło spędzaliśmy wspólnie czas.

Z prawdziwą przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie dyrektor ŚDS Katarzyny Marciniak na spotkanie integracyjne przy grillu w dniu 07.06.2023r. Do grona gości dołączyła grupa seniorów z Seelow, którzy chętnie tutaj przyjeżdżają na wspólne warsztaty. Mieliśmy też okazję poznać v-ce burmistrza Seelow Roberta Nitz’a. Jego przyjazd był okazją do rozmowy z naszym burmistrzem Krzysztofem Wolnym na temat współpracy naszych miast. Program spotkania był aktywizujący. Na początek wspólny śpiew i zabawa przy muzyce pod opieką Pana Macieja Matuszaka („muzyczna orkiestra”), następnie prezentacja o Międzychodzie przygotowana przez Ewelinę Maj, wspólny taniec na świeżym powietrzu pod opieką Pani Ani Pakuły oraz konkurencje sprawnościowe przygotowane przez pracowników ŚDS (Alicja Dobkowicz, Krystyna Dudarska, Anna Rój, Iwona Biniaś, Agnieszka Łabecka, Ditta Sawala): gra w boule, ringo w formie gry siatkówkę, puzzle na tablicy interaktywnej, origami, zabawy graficzne, dart. Mieliśmy też okazję posłuchać solistów, podopiecznych ŚDS – Adama i Karolinę. Na koniec oczywiście warsztaty – kolorowanie ilustracji związanych w naszym miastem i rysowanie. Do zobaczenia w kolejnym roku akademickim!

Fot. Ewelina Maj

Możesz również polubić…