Koncert w filharmonii „Wiedeń z fantazją”

W piątkowe popołudnie 13-go stycznia – nie zważając na przesądny (dla wielu dzień),  stu słuchaczy międzychodzkiego „uniwerku” trzeciego wieku, zasiadających w dwóch autobusach, wybrało się do Gorzowa Wlkp., aby w miejscowej filharmonii uczestniczyć w koncercie  „WIEDEŃ Z FANTAZJĄ”.
TradycP1040296yjnie już przyjechaliśmy wcześniej, by po podróży, przed wejściem na widownię, móc posilić się kawą, herbatą, ciastkiem lub lampką wina i potem zająć wskazane miejsca, by ze spokojem oddać się wysłuchaniu noworocznego koncertu. Bo jest okres karnawału, muzyka z Wiednia rozbrzmiewa na całym świecie, cieszy uszy bywalców sal koncertowych piP1040300ęknymi melodiami Straussowskich walców, skocznymi rytmami polek, marszów oraz innymi przebojami kompozytorów tamtego okresu.
Toteż zespół gorzowskich filharmoników pod dyrekcją Pani Moniki Wolińskiej przygotował taki zestaw muzycznych propozycji, by zasiadająca widownia mogła się poczuć tego wieczoru jak publiczność wiedeńskiej Złotej Sali Musikverein. Koncert uświetniała  swoim tańcem para baletowa Teatru Wielkiego im. St. Moniuszki w Poznaniu.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *