„Wielkopolska nie miała przede mną tajemnic”

Przed wykładem mogliśmy posłuchać młodego pianisty, Antoniego Flajszera, podopiecznego P. Teresy Cichosz. Brawo!

Kolejne spotkanie z honorowym rektorem naszego UTW,  dr hab. Włodzimierzem Łęckim, naszym przyjacielem od wielu lat. Jest on autorem ponad 60 książek krajoznawczych, w tym przewodnika turystycznego „Pojezierze Międzychodzko-Sierakowskie”. Tym razem opowiedział nam o swojej kolejnej książce, autobiografii „Wielkopolska nie miała przede mną tajemnic”.

Książka napisana została w formie rozmowy. Autor dzieli się z czytelnikami kolejami swojego życia w działach „dzieciństwo i młodość”, „działalność krajoznawcza”, ”praca”, „rodzina i czasy współczesne”.  W dziale „praca” znajdziemy wspomnienia współpracowników z okresu 1990-1997, kiedy to nasz honorowy rektor piastował urząd wojewody poznańskiego.

Czytając książkę, zapoznajemy się z dorobkiem życia niesamowitej osobowości, człowieka z zasadami, z pasjami, obiektywnego, rzetelnego, potrafiącego pracować w zespole. Niezwykła umiejętność wplatania swoich działań w bieżące wydarzenia, z zachowaniem ważnych wartości. I chociaż sam autor twierdzi, że miał po prostu  szczęście z życiu, to jednak jego charyzma i postawa wobec życia, pracy i tego, co się aktualnie dzieje, była dla innych jednocześnie opoką i motywacją.

Nie sposób streścić książki. Niezliczone epizody, ciekawostki, analiza przemian, przemyślenia, ilustracje, fakty historyczne. Zachęcamy do lektury. Do tej książki chce się wracać, sięgać po nią i znajdować kolejne szczegóły. Jesteśmy dumni z tego, że doktor inżynier Włodzimierz Łęcki jest naszym honorowym rektorem.

Fot. Roman Gawron

Możesz również polubić…