Spotkanie Burmistrza z UTW

n115 marca 2018 r. – Burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny spotkał się za studentami UTW, którym zaprezentował temat – Efekty działań proinwestycyjnych w roku 2017 i planowane zamierzenia na rok 2018.

Posługując się prezentacją multimedialną przedstawił zagadnienia takie jak – wzrost dochodów przy spadającym zadłużeniu, wzrost inwestycji, wydatki inwestycyjne w latach 2015-2018.

Najważniejsze inwestycje zrealizowane w 2017 roku – budowa hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Międzychodzie, budowa obwodnicy Łowynia, modernizacja plaży przy Jeziorze Mierzyńskim, kolejny etap budowy dróg na Os. Słowiańskim w Bielsku, przebudowa strażnicy OSP w Kamionne, w Mokrzcu i remont w Zatomiu Nowym, budowa placu zabaw w Dzięcielinie i Mierzynie oraz rewitalizacja parku w Muchocinie, przebudowa ul. Nadjeziornej, ul. Krótkiej, ul. Siennej w Międzychodzie, budowa 12 nowych mieszkań komunalnych przy ul. Polnej w Międzychodzie, przebudowa chodnika przy ul. Ogrodowej, nowa pracownia komputerowo-językowa i fizyko-chemiczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Kamionnie oraz pracownia językowa w Szkole Podstawowej Nr 2 w Międzychodzie, remont łazienek w Urzędzie Miasta i Gminy w Międzychodzie.

Następne przedstawione informacje to – najważniejsze efekty działań proinwestycyjnych – firma Marmite (Łowyń, dawny Christianapol), oraz firma Balco przy obwodnicy w Łowyniu. Ponadto już w 2018 roku w Gorzyniu powstawać będzie firma Polipol.

Prelegent przedstawił także najważniejsze zamierzenia inwestycyjne na 2018 rok – ukończenie budowy przedszkola przy ul. św. Jana Pawła II, ukończenie n2budowy obiektu lekkoatletycznego na boisku Szkoły Podstawowej nr 2, ukończenie kolejnego etapu rewitalizacji plaży w Mierzynie (budynek przy plaży), budowa odcinka ulicy Polnej, dokończenie przebudowy remizy OSP w Kamionnie, rozpoczęcie rewitalizacji Ogródka Jordanowskiego w Międzychodzie.

Ponadto zostaną zrealizowane – budowa nawierzchni ul. Cmentarnej (II część), przebudowa nawierzchni drogi Kolno – Sady, budowa drogi dojazdowej do terenów inwestycyjnych, budowa dróg na Osiedlu Słowiańskim w Bielsku, wykonanie projektu budowy drogi z Zamyślina do Piłki, wsparcie dla stowarzyszeń w kwocie ponad 1 mln zł.

Prorodzinne działania gminy – darmowe przedszkola, wyprawki, darmowa nauka pływania, dopłata do ścieków, becikowe dla ciąży mnogich.

Na koniec tego obszernego wykładu Burmistrz odpowiadał na pytania słuchaczy.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *