XV Wielkopolski Turniej Brydża Sportowego Uniwersytetów Trzeciego Wieku

Kolejny, organizowany przez nasze Stowarzyszenie UTW Wielkopolski Turniej Brydża Sportowego Uniwersytetów Trzeciego Wieku odbył się w dniu 21.10.2023r. w CAK w Międzychodzie. Gościli u nas brydżyści z 4 Uniwersytetów. Z Wielkopolski przybyli przedstawiciele UTW z Leszna, z Piły oraz z Wolsztyna. Nasz UTW wystawił 3 drużyny. W tym roku dołączył do nas także UTW z Gorzowa Wlkp.

Wydarzenie zainaugurowali burmistrz Międzychodu Krzysztof Wolny, dyrektor BPiCAK Natalia Czarnecka oraz prezes Zarządu UTW Maria Furchert.

Turniej poprowadził sędzia okręgowy Wielkopolskiego Związku Brydża Sportowego z Piły – Andrzej Malenta. W kategorii par zwyciężyli studenci z UTW Międzychód – Bogdan Mleczak i Jerzy Podgruszewski. Drugie miejsca zajęli brydżyści z UTW w Wolsztynie – Jerzy Adamczak i Karol Mońka, trzecie miejsce przypadło w udziale Halinie Rytel i Andrzejowi Malenta z UTW w Pile.

Nagrody – pamiątkowe statuetki – wręczyli Mariola Furchert, Natalia Czarnecka oraz Edward Szuflak. Warto przypomnieć, że kol. Edward Szuflak jest pomysłodawcą i był wieloletnim organizatorem turnieju. Nadal jest aktywnym członkiem sekcji brydżystów. Sekcję brydża sportowego prowadzą obecnie koledzy Jerzy Krawiecki i Leszek Czachowski. W tym roku akademickim powstała sekcja brydża sportowego dla początkujących, prowadzona przez kol. Grażynę Kryger.

Rywalizacja o przechodni puchar burmistrza Międzychodu zakończyła się ponownym zwycięstwem drużyny z UTW w Wolsztynie w składzie: Adam Cukier i Piotr Ertel oraz Jerzy Adamczak i Karol Mońko.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju!

Możesz również polubić…