Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzny

7 marca br. zamiast tradycyjnego wykładu w sali widowiskowej CAK zaplanowano bardziej uroczyste spotkanie w CSBiR w Mierzynie przy kawce, herbatce oraz dobrym ciasteczku i zimnych przekąskach.

Tradycyjnie rozpoczęliśmy spotkanie o godz. 17.oo przywitaniem naszej braci studenckiej, odczytaniem komunikatów, a następnie Przewodniczący Rady Programowej Lech Staszak i prezes Maria Furchert złożyli życzenia z okazji Dnia Kobiet i Dnia Mężczyzny oraz wręczyli symboliczny bukiecik kwiatków najstarszej studentce i najstarszemu studentowi. Dopełnieniem życzeń był występ grupy scenicznej FENIKS naszego UTW, której instruktorami są Oleksander Matiashuk i Elżbieta Staręga. Program składający się z piosenek, poezji, tańca i gry na akordeonie przygotowały nasze koleżanki Barbara Napieralska i Elżbieta Prokopczuk, a konferansjerem był Jan Japas Szumański.

W tym czasie raczyliśmy się kawą i pysznym ciastem. Był czas na pogawędki i składanie pytań dla kandydatów ubiegających się o urząd burmistrza w zbliżających się wyborach ( 07.04.2024r. ) do przygotowanej przez komisję skrzyneczki. Debata odbędzie się 21 marca br. w sali widowiskowej CAK.

W międzyczasie zaskoczyliśmy wszystkich studentów małą niespodzianką. Kolega Jan Mojżeszewicz rozdał wszystkim paniom aforyzmy o kobietach przygotowane przez kol. Iwonę Klapczyńską.  Dodatkową niespodzianką było losowanie aforyzmu. Spośród 118 uczestników wygrała kol. Grażyna Cacak Matysik, której wręczono drobny upominek. Pan Oleksander zatroszczył się oczywiście o muzykę, bawiliśmy się wspólnie z przyjemnością.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Fot. Roman Gawron

Możesz również polubić…