SOSZW – IX Noworoczne Spotkanie Muzyczno-Teatralne

W dniu 18.01.2024r. wzięliśmy udział w IX Noworocznym Spotkaniu Muzyczno-Teatralnym na zaproszenie organizatora – Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzychodzie. Przybyli także zaproszeni goście z Klubu Seniora oraz ze Środowiskowego Domu Samopomocy, którzy jednocześnie wystąpili w noworocznym spektaklu jako tancerze.

Trudno opisać słowami atmosferę tego spotkania. Wszyscy byliśmy zachwyceni. Muzyka, tańce, śpiew, gra na instrumentach i aktorska – wszystko to wypełniało salę i napełniało nasze serca radością. Czuliśmy się wspaniale. Występowały dzieci oraz młodzież i dorośli pod okiem swoich opiekunów, których wkład  w to widowisko i pomysłowość są bezcenne. Wszytko było perfekcyjnie przygotowane. Poczuliśmy integrację młodych z seniorami, niepełnosprawnych z pełnosprawnymi. Wspólnie braliśmy udział w pozytywnym przesłaniu tego spotkania.

Obok gospodarzy, dzieci i młodzieży ze SOSZW oraz młodzieży i dorosłych ze ŚDS udział w spektaklu wzięli: Chór „ŚWIATEŁKA”, Studio Tańca „STIF” oraz zespół „Flamaster”. Brawo! Akompaniował  p. Maciej Matuszak, „człowiek orkiestra”. Było tak wspaniale, że w pewnej chwili goście włączyli się do wspólnej zabawy. My seniorki tańczyliśmy razem z grupą ze ŚDS!  Inni także dołączyli do nas!

Dziękujemy organizatorom i wszystkim uczestnikom za wspaniałe przeżycia i gościnność. Kawka i ciasto bardzo nam smakowały! Mamy nadzieję na dalsze kontakty i współpracę.

Możesz również polubić…